HISTORIE
Dobrá Voda u Telče, kde se penzion nachází, byla původně hornickou osadou. První zmínky o této osadě pocházejí z roku 1353. Po celá staletí byla pak známa těžbou stříbra. Poslední pokusy o obnovení těžby se datují počátkem 20. století.
Malé lázně zde byly uvedeny do provozu počátkem 17. století. Některé historické prameny dokonce uvádějí, že jde o nejstarší lázně na Moravě. Na koupele bylo zprvu užíváno studené vody, až v roce 1645 byly nedaleko pramene otevřeny dva lázeňské objekty – budovy dnešního penzionu. Místní voda s vyšším obsahem síry se používala k léčbě pohybového ústrojí.
Roku 1912 se na Dobré Vodě objevuje pan Antonín Máca, praděd dnešního majitele. Za dobu jeho provozování lázní a za čas další činnosti jeho dcery Anny s chotěm Ladislavem Kazdou (o němž píše krásně F. Kožík ve své knize Město šťastných lásek) se stává Dobrá Voda vyhledávaným místem přátelských setkání pražských a brněnských umělců – za všechny jmenujeme hudebního skladatele V. Petrželku (později jeho syna Ivana), Z. Blažka, J. Francla, dirigenta Bř. Bakalu, gentlemana J. Karáska s chotí – herečkou D. Pisstoriovou, literáty J. Budína (otec naší první porevoluční velvyslankyně v USA Rity Klímové), A.J. Liehma (dodnes aktivní spisovatel a kritik žijící ve Francii), herce B. Záhorského, Z. Kampfa, V. Fialovou (nezapomenutelná Divá Bára ve stejnojmeném filmu), režiséra E.F. Buriana … Dnes by to byla skutečně dlouhá řada jmen, neustále se rozšiřující.
Zcela samostatnou a ojedinělou kapitolu zde „napsalo“ natáčení filmu Až přijede kocour s J. Werichem v hlavní roli. Natáčení sice probíhalo v Telči, avšak většinou volného času trávili právě zde.
V šokujících padesátých letech byly lázně vyvlastněny a lázeňská činnost ukončena. Počátkem let devadesátých, po restituci areálu původním majitelům, se začíná nová historie, jíž se můžete zúčastnit i vy.